Віце-президент ВГО "Українська аграрна конфедерація" (УАК), директор Голансько-українського центру передачі аграрних технологій DUCATT Наталя Григорівна Погожева вчора у Білорусі провела переговори з заступником голови Білоруської селянської ради Леонідом Матусевичем та першим заступником голови Республіканського агропромислового союзу Білорусі Василем Шуліковським.
За словами віце-президента УАК, представники громадських організацій агропромислового комплексу Білорусі проявили живий інтерес до співробітництва з Українською аграрною конфедерацією, яка зацікавлена у пошуку нових партнерів як в Україні, так і за її межами. Було домовлено, що білоруська делегація вже у квітні, щонайпізніше у травні, відвідає Україну для проведення практичних переговорів з керівництвом УАК.
Зокрема, представників білоруських професійних об'єднань цікавить співробітництво з УАК в напрямку пошуків спільних інтересів для просування бізнесу, а також організації навчання для фермерів, сільськогосподарських виробників й кращих студентів Білорусі у нашій державі. Крім того, вони планують ознайомитися з роботою кращих українських підприємств – членів УАК, які використовують технологічні новинки. Варто зазначити, що білоруси мають досвід співпраці з українськими партнерами. Так, разом з конструкторами із Київського авіаційного заводу імені Антонова була розроблена новітня ефективна технологія мотодельтаплан для використання у сільськогосподарському виробництві
Зазначимо, що Республіканський агропромисловий союз структурно споріднений з УАК: він об’єднує практично усіх виробників с/г продукції країни, а також велику кількість переробних підприємств й деяких фермерів.
У свою чергу до Білоруської селянської ради напряму входять с/г виробники, особливо ті, які зацікавленні в проходженні стажувань, навчанні. Вони беруть участь у провідних міжнародних виставках, а тому зацікавлені у розширені міжнародної діяльності, зокрема, у плідній співпраці з УАК.
Про Українську аграрну конфедерацію
Українська аграрна конфедерація об’єднує понад 40 найбільших професійних об'єднань, підприємницьких та консалтингових структур АПК, страхового, банківського сектору, а також сфери ресурсного забезпечення аграрного виробництва. Регіональні осередки конфедерації створені та ефективно працюють у більшості областей України. УАК висловлює інтереси понад 30 тисяч суб'єктів господарювання, а це близько 1 млн. працівників.