18 грудня 2008 р. Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому зміни до Закону «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)».
Фахівці «КІНТО» брали участь у підготовці та обговореннях цих змін практично на всіх етапах, оскільки на своєму досвіді управління активами публічних фондів відчували, яких саме коректив потребує Закон про ІСІ.Ці зміни можна назвати довгоочікуваними, оскільки Закон про ІСІ майже в незмінному вигляді діяв більше 6 років. Безумовно, він не узгоджувався з ключовими актами законодавства, прийнятими протягом цього часу, перш за все Законом «Про цінні папери та фондовий ринок», а тим більше не враховував різноманітну практику діяльності ІСІ, яка особливо активізувалася останніми роками. Серйозним викликом для інвестиційних фондів стала й фінансова криза. Окрім суто технічних та процедурних питань, важливі зміни стосуються формування та використання резервного фонду, а також розширення нормативів диверсифікації активів ІСІ. Зокрема, скасовано обмеження, що стосуються інвестування в акції та облігації українських підприємств, для диверсифікованих ІСІ. Це відкриває нові можливості для створення інвестиційних фондів, орієнтованих на окремі класи активів: фонди акцій, фонди облігацій та ін.).
Передбачається, що Закон набере чинності вже через 30 днів після опублікування, тому можна сподіватися на швидке оприлюднення остаточної версії для уважного вивчення нововведень. Водночас, на момент підготовки законопроекту про внесення змін до Закону про ІСІ до другого читання ще не був підписаний Президентом Закон «Про акціонерні товариства», який набирає чинності 30 квітня 2009 р. Відтак, норми цього Закону не були враховані у змінах до Закону про ІСІ. За цим законом корпоративні інвестиційні фонди створюються виключно як відкриті акціонерні товариства, тоді як Закон про акціонерні товариства поділяє всі АТ на публічні та приватні, і з моменту набрання ним чинності не дозволяє створювати закриті та відкриті АТ.Оскільки Закон про АТ є загальним, то за умови існування в спеціальному законі – Законі про ІСІ – особливостей, останні мають пріоритет, а у разі їх відсутності діють загальні для всіх акціонерних товариств норми.
Наприклад, порядок прийняття рішень на загальних зборах акціонерів корпоративного інвестфонду буде регулюватися нормами Закону про АТ, який з питань, що потребують кваліфікованої більшості голосів, вимагає ¾ голосів акціонерів від їх загальної кількості, а не від кількості тих, що зареєструвалися для участі у зборах. Це може ускладнити прийняття важливих рішень загальними зборами акціонерів "публічних" корпоративних фондів, які зазвичай мають велику кількість акціонерів-фізичних осіб. Тому логічним було б передбачити в Законі про ІСІ спеціальну норму, яка вимагає три чверті голосів акціонерів, що зареєструвалися для участі у зборах.
Як зазначив віце-президент "КІНТО" Анатолій Федоренко, щойно прийняті зміни до Закону про ІСІ є новим кроком на шляху розвитку індустрії спільного інвестування в Україні. Знаковим є й те, що прийняття цього Закону розглядалося у контексті першочергових антикризових заходів з боку держави.