Цей документ підготовлено в рамках проекту “Консультації щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС”, що здійснювався Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) за фінансової підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA) та Ініціативи реформування місцевого самоврядування і державних послуг Інституту відкритого суспільства (LGI/OSI).
Основна мета проекту – допомогти уряду сформувати сильну позицію української сторони для переговорів щодо укладення угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом. У документі проаналізовано можливі наслідки угоди для секторів економіки, зокрема сільського господарства, харчової, хімічної та легкої промисловості, металургії, енергетики, машинобудування, ринку фінансових послуг і транспорту. Аналітики Центру описали заходи, які в рамках угоди сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату, забезпеченню високої якості харчових продуктів, інтенсифікації торгівлі та руху працівників до країн – членів ЄС.
Визначено також заходи, потрібні для наближення до стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інтелектуальної власності, впровадження екологічних норм, надання державної допомоги та політики державних закупівель. Для України важливо, щоб угода сягнула поза суто торгівельні питання та охопила питання увідповіднення регуляторної політики держави до стандартів ЄС, що означатиме “поглиблену вільну торгівлю”. На думку аналітиків МЦПД, поглиблена вільна торгівля з ЄС може слугувати інструментом модернізації української економіки та допомогти у забезпеченні сталого розвитку країни. Поглиблена вільна торгівля з ЄС водночас може відкрити ринки ЄС для українських товарів, послуг, капіталу та працівників у перспективі.
Електронну версію книги можна завантажити на веб-сторінці http://www.icps.com.ua/project.html?pid=110.
У разі виникнення питань щодо змісту публікації звертайтеся до керівника проекту Ольги Шумило за телефоном (044) 484-44-01 чи електронною поштою [email protected].