З першого вересня оплата за користування постільною білизною буде здійснюватись лише через каси.
Відповідну Постанову «Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом» за № 781 ухвалено Кабінетом Міністрів України 30 травня 2007 р. Згідно з постановою змінено та доповнено пункти 6, 26 та 63 Порядку.
Основна суть постанови – зміна принципу оплати вартості за користування постільними речами у поїзді. Якщо зараз оплата за користування постільними речами може справлятись як у квитковій касі, при придбанні проїзного документа, так і в поїзді, то з дати введення в дію пункту 1 Постанови всі пасажири, за бажанням, повинні сплачувати цю послугу тільки у касі. Зокрема, у пункті 6, де йдеться про обов’язки перевізника, а саме «видачу пасажирам за окрему плату комплекту постільної білизниу всіх вагонах пасажирських та швидких поїздів (крім загальнихвагонів)», після слів «за окрему плату» внесено доповнення “що справляється згідно з пунктом 63 цього Порядку».
У пункті 63 Порядку, де було передбачено, що «Постільні речі у пасажирському вагоні (матрац, подушка, наволочка, ковдра, простирадло та рушник) видаються провідником вагона за бажанням пасажира, за окрему плату, розмір якої встановлює суб'єкт господарської діяльності - власник (володілець) вагона» слова «за бажанням пасажира за окрему плату, розмір якої встановлює суб’єкт господарської діяльності — власник (володілець) вагона» замінено словами «у разі сплати пасажиром за його власним бажанням у квиткових касах за користування такими речами». Таким чином, постанова передбачає, що постільні речі у вагоні будуть видаватись у тому випадку, якщо пасажир здійснить оплату за цю послугу у касі.Разом з тим, в окремих випадках, визначених Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, така плата буде можливою і в поїзді. Це передбачено абзацом третім цього ж пункту, де зазначено: «В окремих випадках, визначених Правилами, плата за користування постільними речами у пасажирському вагоні може справлятися його провідником».
На даний час, проектом змін до Правил передбачено, що у випадках, коли пасажир не оплатив вартості користування постільними речами у квитковій касі (при терміновому виїзді на похорони, у зв’язку з нещасними випадками з рідними чи близькими, у разі непередбаченої значної зміни графіка руху поїзда, у разі зміни на шляху прямування поїзда категорії вагона, в якому слідуватиме пасажир), начальник поїзда (провідник) повинен запропонувати пасажиру оплатити вартість цієї послуги у вагоні. У нормативно-правовому акті наголошується, що оплата вартості користування постільними речами здійснюється тільки за бажанням пасажира, про що викладено у пункті 26: «Касир або інший працівник, який одержує гроші під час розрахунку з пасажиром, повинен з’ясувати, чи згоден пасажир сплатити за користування у вагоні постільними речами, чітко повідомити пасажиру про розмір плати за користування постільними речами, загальну вартість проїзду, суму готівки, одержаної від нього, номер поїзда, дату відправлення, тип і номер вагона, категорію місця, належну суму здачі».
Постанова Кабінету Міністрів України набирає чинності з дня опублікування, крім пункту 1, який набирає чинності через три місяці з дня її прийняття.Довідково: 1–го березня 2007 року Укрзалізниця ввела можливість сплачувати вартість постільної білизни через каси. Оплата постільної білизни через каси не є обов’язковою. Цей порядок передбачає, що пасажир має право і можливість за бажанням оплатити вартість користування комплектом постільної білизни безпосередньо у залізничній касі, купуючи квиток. При цьому пасажир сам вирішує, чи користуватися цією послугою, чи ні. На даний час пасажир може сплатити послугу і безпосередньо у провідника.