Укрзалізниця планує і фінансовому плані на 2008 рік передбачити кошти на заходи з підвищення безпеки руху.
Про це на нараді з питань безпеки на транспорті та у галузі зв’язку, що відбулась в Міністерстві транспорту на зв’язку України, повідомив Генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак. Вже сьогодні, за його словами, залізничники намагаються відійти від людського фактору, який є головним чинником безпеки руху. Зокрема, як зазначив Володимир Козак, у колійному господарстві Укрзалізниці для контролю за станом колій починають застосовувати спеціальну техніку, зокрема, вагони-дефектоскопи.
«В наступному році ми плануємо використовувати вагони-дефектоскопи на всіх залізницях. Для цього зараз формується спеціальна автоматизована програма, яка збиратиме дані від дефектоскопів, аналізуватиме їх. Це дозволить вчасно виявляти недоліки і оперативно їх ліквідовувати», - зазначив Генеральний директор Укрзалізниці. Інноваційні технології розробляють залізничники і для локомотивного господарства. За словами Володимира Козака, на Південній залізниці випробовується технологія для діагностики локомотивів. Також залізничники розробляють програмне забезпечення для допомоги машиністу.
«Розробку цієї програми буде завершено вже в цьому році. Вона показуватиме, які неполадки є в локомотиві і цим самим дозволить уникнути втручання машиністів у роботу механізмів локомотива», - зазначив Генеральний директор Укрзалізниці. У вагонному господарстві з метою підвищення безпеки руху поїздів активно впроваджується модернізація візків вантажних вагонів зі встановленням елементів компанії «A.STUCKI». Це значно покращить ходові властивості вагонів, що в перспективі дозволить підвищити швидкість руху вантажних поїздів до 100 км/год. За словами Генерального директора Укрзалізниці, значно погіршують стан безпеки руху на залізницях випадки несанкційованих втручань сторонніх осіб у діяльність залізничного транспорту. Їх кількість збільшується із року в рік, а наслідки набувають усе більш загрозливого характеру.Якщо у 2004 році на залізницях загалом було зафіксовано 8575 випадків втручань, то в 2005 році їх кількість досягла – 10373, а за 2006 рік склала - 22321. Основним і найбільш уразливим видом втручань є розкрадання деталей рухомого складу, облаштувань сигналізації, централізації та блокування, енергетики і зв’язку, матеріалів верхньої будови колії. Відтак, до кінця цього року планується посилити засоби захисту та сигналізації на колійних та стрілочних механізмах.
«Буде встановлено додаткове кріплення кришок стрілочних електроприводів, на пульт-табло чергових по станція буде впроваджено електричний контроль опускання курбельної заслінки у стрілочних електроприводах, буде замінено курбельні заслінки на модернізовані. При необхідності будуть внесені зміни в фінансовий план для встановлення сигналізації, яка спрацьовуватиме при відкритті релейних шаф та приладів на пульт чергового станції», - повідомив Володимир Козак. Для уникнення аварій на залізничних переїздах, за словами Генерального директора Укрзалізниці, необхідно виключити перетин автомобільних доріг з залізницями. Для вирішення цих питань Укрзалізниця співпрацюватиме з МВС та автодорожніми службами.