В урочистостях з нагоди відкриття взяли участь Генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак, Голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко, начальник Придніпровської залізниці Ігор Гладкіх.
Реконструкція вокзального комплексу станції Джанкой розпочалась в жовтні 2006 року. З того часу було капітально відремонтовано існуючий вокзал та збудовано приміський вокзал, укладено другу головну колію завдовжки 2,96 км, що дозволило підвищити маневреність станції.
Розділення пасажирів та потягів, які прямують у приміському та дальньому напрямках, особливо важливе для станції Джанкой у літній період, коли потік пасажирів зростає. Тепер станція зможе якісно обслуговувати більшу кількість пасажирів та поїздів. Пропускна спроможність станції збільшилась на 10-15 пар поїздів. Реконструкція станції дозволила одночасно відправляти та приймати вантажні та пасажирські поїзди. У приміщеннях вокзалів тепер працюватимуть по шість кас.
Для зручності та комфорту пасажирів встановлено інформаційні табло, новий сервісний центр. Зали очікування облаштовані системами кондиціювання та новими меблями. Відкрито 12 кімнат відпочинку класу люкс та напівлюкс, які обладнані холодильниками, телевізорами, індивідуальними санвузлами, душовими кабінками. Для людей з обмеженими фізичними можливостями на вокзалах передбачені спеціальні пандуси, туалети та вмивальники. Благоустрій привокзальних територій виконано з елементами ландшафтного дизайну. Новий цегляний одноповерховий приміський вокзал збудовано за сучасними технологіями.
Зовнішнє оздоблення виконано за технологіями вентильованого фасаду, що відповідають сучасним вимогам енергозбереження. Встановлено 10 турнікетів, нове торговельне обладнання, інформаційні табло, відеоспостереження. На станції змонтовано дві нові платформи: острівну та берегову, реконструйовані дві платформи головного вокзалу. Збудовано новий пішохідний міст, який з’єднує приміський вокзальний комплекс та західну пасажирську платформу.На реставрацію вокзального комплексу було витрачено майже 40 млн. гривень. Тут працювало більше 1000 робітників з понад 20 структурних підрозділів. Були задіяні понад 50 одиниць важкої техніки.До кінця 2007 року передбачається завершити реконструкцію горловини станції між південним та північним парками, що дозволить забезпечити роботу з поїздами підвищеної довжини (до 100 вагонів) без роз’єднування составів на окремі групи. Необхідність реконструкції вокзального комплексу на станції Джанкой назріла давно. Ця станція – залізничні ворота Криму. Звідси залізничний потік розгалужується на Керч, Феодосію, Сімферополь, Севастополь, Євпаторію та Херсон.
Довідково:
Рішення щодо проведення реконструкції вокзального комплексу станції Джанкой та її колійного розвитку було прийнято 11.08.2005 на засіданні техніко-економічної ради Придніпровської залізниці. Згідно з планом реконструкції вокзального комплексу передбачалось будівництво окремого приміського вокзалу та реставрація старої будівлі вокзалу для поїздів дальнього сполучення.
Оновлення вокзального комплексу передбачалось провести у три етапи:
- на першому етапі (2005-2006 рр.) було виконано роботи з проектування та укладання другої головної колії (довжиною 2,96 км);
- на другому етапі (2006-2007 рр.) виконано роботи щодо укладання двох нових колій приміського парку, реконструкції південної горловини станції та реконструкції вокзального комплексу ст. Джанкой;
- на третьому етапі (до кінця 2007 р.) передбачається реконструкція горловини станції між південним та північним парками.Джанкой у перекладі з тюркської – «миле селище».
Вперше назва селища Джанкой зустрічається в історичних документах, датованих 1855 роком. Будівництво першого вокзалу було розпочато разом з будівництвом Лозово-Севастопольської залізниці у 1871 році. У 1892 році після завершення будівництва залізничної лінії від Джанкоя до Феодосії станція стала вузловою.