11 липня 2007 року в головному офісі РОДОВІД БАНКу відбувся брифінг, на якому було повідомлено про призначення РОДОВІД БАНКу пілотним банком Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Корпоративне управління в банківському секторі України» у Програмі з вдосконалення корпоративного управління.
На брифінгу РОДОВІД БАНК був представлений вищим керівництвом банку – Головою Правління Денисом Горбуненком, а Міжнародна фінансова корпорація (IFC) – керівником Проекту «Корпоративне управління в банківському секторі України» Сергієм Трипутнем. Він повідомив, що рішення про призначення РОДОВІД БАНКу пілотним банком у Програмі з вдосконалення корпоративного управління було прийнято на основі успішної співпраці, прозорості банку та письмової згоди банку призначити принаймні одного незалежного члена Спостережної ради.
Затвердження РОДОВІД БАНКу на участь у Пілотній програмі стало наступним кроком у співпраці між Проектом IFC та банку, що розпочалась навесні 2007 року у формі проведення Оцінки корпоративного управління банку. Оцінка проводилась протягом 3 тижнів командою консультантів Проекту з використанням Методології оцінки корпоративного управління IFC за такими напрямами:
– готовність дотримуватись принципів корпоративного управління;
– практика роботи Спостережної ради та Правління;
– прозорість та розкриття інформації;
– права акціонерів.
Для Оцінки було розглянуто основні внутрішні документи банку та проведено співбесіди з керівництвом і ключовими фахівцями. По завершенню роботи у травні 2007 року Проект провів презентацію звіту з висновками та рекомендаціями щодо вдосконалення існуючої системи корпоративного управління в банку.
Банк уже почав здійснювати кроки з поліпшення корпоративного управління. Відповідно до спільного робочого плану, який було складено на основі рекомендацій Проекту, банк переглядає та змінює внутрішні документи і положення відповідно до міжнародної практики корпоративного управління. Вище керівництво банку та управлінці середньої ланки проходять тренінги з основних тем, як-от: управління ризиками, врегулювання конфлікту інтересів та операцій з пов’язаними особами, практика роботи Спостережної ради та інші.