За загальним визнанням, однією з найбільших проблем українського агропромислового комплексу є брак ефективних менеджерів, які вміють працювати в умовах глобалізаційних процесів, що простежуються в світовій економіці в цілому і зокрема у вітчизняній аграрній галузі.
Хоча багатьма представниками аграрного співтовариства більш тісна інтеграція галузі до світових ринків товарів, фінансів і праці сприймається з певною пересторогою, цей процес зараз активно відбувається і без сумніву буде тривати і надалі. В таких умовах підприємствам АПК вкрай важливо встигати за цими тенденціями, не тільки на рівні впровадження сучасних технологій або відлагодження ефективного збуту продукції, але (і, можливо, в першу чергу) – на рівні системи корпоративного управління. Зрозуміло, що в першу чергу власники українських підприємств звертають увагу на управлінців, які пройшли навчання або мають досвід роботи за кордоном. Аналогічної лінії притримуються і іноземні інвестори, купуючи активи в Україні. В той же час, далеко не завжди закордонні менеджери забезпечують збільшення ефективності роботи.
Так, за словами Олександра Петрова, віце-президента УАК, прихід до управління корпорацією «Клуб Сиру» команди іноземних менеджерів на чолі з Джеймсом Двайером призвів лише до збільшення витрат, в тому числі на оплату праці іноземних фахівців, в той час як ефективність роботи підприємств не зросла. «Ми з ентузіазмом сприйняли пропозицію наших російських партнерів щодо залучення нової команди менеджерів до управління корпорацією «Клуб Сиру», сподіваючись на зростання конкурентних переваг компанії на внутрішньому і закордонних ринках, - каже Олександр Петров, у минулому співвласник корпорації «Клуб Сиру». – Але після того, як ми побачили негативну динаміку розвитку бізнесу, ми поставили питання щодо необхідності удосконалення управління. Інший варіант, що зрештою і був підтриманий компанією «Ренесанс Капітал» - це реалізація нашої частки цього бізнесу, щоб тепер вже єдиний власник відповідав за діяльність компанії. Але, - резюмує Олександр Петров, - тепер наші російські колеги відмовляються повністю виконувати власні фінансові зобов’язання перед українськими акціонерами».
Зрештою, зважаючи на позитивний діловий імідж «Ренесанс Капітал», Олександр Петров не сумнівається, що сторонам вдасться знайти спільну мову щодо цього суперечливого питання. «Це може бути виконання вимог укладеної угоди російською стороною, але ми не виключаємо і варіанту відновлення статус-кво, тобто повернення частки акціонерного капіталу та спільне управління компанією, - каже Олександр Петров, - адже за час, що минув, ми переконались, що команда, яка була створена нами раніше в «Клубі Сиру», - нічим не гірше закордонних спеціалістів. Це надихає нас і на реалізацію інших амбіційних проектів, серед яких – створення «Індустріальної молочної компанії», яка посідала б провідну роль в галузі молочного тваринництва». Думки щодо необхідності цивілізованого вирішення зазначеного питання дотримується і Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. За його словами, з точки зору інвестиційного іміджу України бажано, щоб проблема була вирішена на досудовому рівні за столом переговорів. «І ми готові сприяти проведенню таких переговорів» – зазначив Леонід Козаченко. Українська аграрна конфедерація