9 листопада 2007 р. в конференц-залі готелю «Мано» у Брюсселі, відбулося перше засідання Наглядової ради Проекту Європейського Союзу (TACIS) «Співпраця щодо довкілля Чорного моря».
На засіданні були присутні члени Наглядової ради - представники країн-бенефіціарів і Європейської комісії, а також спостерігачі від інших країн і представники команди Проекту, який виконується міжнародним консорціумом у складі Євроконсалт Мотт МакДональд, Мотт МакДональд Ltd, Мільйо Ltd. Проект спрямований на відродження й збереження екосистеми Чорного моря та його басейну шляхом покращення регіонального правового механізму, яким є Конвенція про захист Чорного моря від забруднення (Бухарестська Конвенція). Внесення поправок до Конвенції є одним з ключових завдань Проекту. Бенефіціарами Проекту виступають Грузія, Молдова, Росія, Україна.
Діяльність за Проектом здійснюється в рамках чотирьох компонентів:
· правовий
· з інтегрованого управління прибережною смугою (ІУПС)
· з моніторингу якості води
· з біологічного різноманіття
Партнерами Проекту в країнах-бенефіціарах є: Міністерство охорони навколишнього природного середовища та природних ресурсів Грузії; Міністерство навколишнього природного середовища та природних ресурсів Молдови; Міністерство природних ресурсів Російської Федерації; Міністерство охорони навколишнього природного середовища України; та/або відповідні структури, а також інші міністерства та служби, діяльність яких пов’язана з зазначеною проблематикою. Суттєво, що кінцеві результати Проекту мають позитивно вплинути на стан життя мешканців прибережних областей та річних басейнів.
Метою першого засідання Наглядової ради Проекту було розглянути і схвалити Початковий звіт, який ставить чіткі цілі та завдання по впровадженню і досягненню результатів Проекту. Члени Наглядової ради досягли згоди щодо діяльності з окремих компонентів Проекту у країнах-бенефіціарах. Так було прийнято рішення втілити пілотний проект з ІУПС в Грузії (селище Цхалтсмінда); в Україні - пілотний проект зі створення морської природоохоронної території; а в Молдові провести роботу з біологічного моніторингу включаючи тренінгову програму, порівняльний біологічний аналіз тощо. Найближчим часом міжнародні експерти Проекту проведуть робочі зустрічі з партнерами для узгодження проектної діяльності. 15 листопада 2007року в Грузії, в м. Поті в рамках Проекту вже відбувся семінар під назвою «Інтегроване управління прибережною смугою: дорога вперед». Один з основних висновків семінару: застосування принципів ІУПС є нагальною потребою для забезпечення сталого розвитку грузинського узбережжя. Наглядова рада підтримала рішення Єврокомісії щодо включення Постійного Секретаріату Комісії з захисту Чорного моря від забруднення до бенефіціарів Проекту. Результатом першого засідання Наглядової ради було схвалення Початкового звіту і прийняття рішення щодо конкретних кроків з впровадження Проекту.
Закінчення За додатковою інформацією звертатися на вебсайт Проекту http://ecbsea.org