Українська аграрна конфедерація (УАК), враховуючи прогнози Українського гідрометеорологічного центру щодо подальшого зниження температури повітря, не малює апокаліпсичних сценаріїв, сподіваючись, що великих втрат озимини не буде. Зокрема, керівник Аналітичного департаменту УАК Володимир Лапа зазначив: "Якщо температура знизиться до мінус 15 градусів за Цельсієм й не буде снігового покрову, то існує ризик для посівів, які є слаборозвиненими, або знаходяться у незадовільному стані". Тобто, додав представник УАК, якщо складеться комбінація: дуже низька температура + відсутність снігового покрову, то у зоні ризику в цілому по Україні опиниться 10-15% озимих. Разом з тим, подає надію той факт, що на сьогодні сніговий покрив встановився по усій території країни, що є дуже сприятливим для озимини.
В свою чергу, керівник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко повідомила Інформаційному центру УАК, що "ті температури, які відзначалися цими днями, зовсім ніякої шкоди не могли завдати озимим культурам", завдячуючи сніговому покриву. При цьому, за її словами, температура ґрунту не охолоджувалась до критичних показників. За підрахунками експертів, для зернових озимих критична температура ґрунту становить мінус 12-15 градусів за Цельсієм, а для озимого ячменю – мінус 10 градусів за Цельсієм.
Щодо наступних днів, то синоптики прогнозують подальше поступове зниження температури: 29 січня очікується зниження температури до мінус 20 градусів за Цельсієм. Зокрема, така температура очікується в Чернігівській, Полтавській та Сумській областях, однак неприємностей спеціалісти не очікую, адже циклон забезпечить сніжний покрив.
При цьому Тетяна Адаменко висловила стурбованість щодо урожаю плодових дерев, адже бруньки, які вже почали розвиватися, із-за зниження температури можуть загинути.
Про Українську аграрну конфедерацію
Українська аграрна конфедерація об’єднує понад 40 найбільших професійних об'єднань, підприємницьких та консалтингових структур АПК, страхового, банківського сектору, а також сфери ресурсного забезпечення аграрного виробництва. Регіональні осередки конфедерації створені та ефективно працюють у більшості областей України. УАК висловлює інтереси понад 30 тисяч суб'єктів господарювання, а це близько 1 млн. працівників.
Інформаційний центр ВГО "УАК"
Всеукраїнське громадське об’єднанняУКРАЇНСЬКА АГРАРНА КОНФЕДЕРАЦІЯ
Україна, 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 53/80, офіс 807
тел./факс: (+380 44) 284 32 38, 287 65 66, 289 97 21