Проект створення найсучаснішого українського культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал" уперше за 2 роки отримав єдиного замовника всіх видів робіт – державне підприємство "Культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал".
Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року №44-р замовником проектних, будівельних та інших робіт зі створення Комплексу є ДП "КММК "Мистецький арсенал". А майновий комплекс колишнього військового містечка №5 у м. Києві загальною площею 9,83 га – передано зі сфери управління Київської міськдержадміністрації до сфери управління Міністерства культури та туризму – в господарське відання ДП "КММК "Мистецький арсенал".
Таким чином нарешті поставлено крапку в дворічній боротьбі політичних інтересів навколо Комплексу, що її результатом стало непрозоре ставлення до державних коштів, концептуальна невизначеність і спантеличена громадська думка. Відтепер у процесі створення Комплексу "Мистецький арсенал" запанувала логіка і послідовність: ідея – технологія – реалізація.
Реставраційно-відновлювальні роботи на території Комплексу, котрі без узгодження з експертними групами, відповідальними за розробку концептуальних засад "Мистецького арсеналу", провадились комунальним підприємством "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт” – єдиним отримувачем бюджетного фінансування у 2005-2006 роках - припинено.
ДП "КММК "Мистецький арсенал" спочатку завершить роботу над порядком розробки тематико-експозиційного плану, сформує тематичну структуру Комплексу, проведе міжнародний архітектурний конкурс на визначення кращого архітектурного рішення Комплексу та конкурс на визначення генерального підрядника для проведення будівельних робіт. І лише тоді на території комплексу розпочнеться будівництво. На це з державного бюджету на 2007 рік виділено 75 млн. грн.
ДП КММК "Мистецький арсенал" сьогодні – це команда професіоналів: менеджерів, музейників, культурологів, економістів - котрі співпрацюють з кваліфікованими експертами в Україні та за кордоном.
Зокрема, до консультацій з розробки тематичної структури залучено 15 провідних українських фахівців з Київського національного університету ім. Шевченка, Інституту історії НАНУ, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнографії ім. Рильського, Інституту археології НАНУ, Академії мистецтв України, Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАНУ.
Регулярні консультації з розробки музеологічної, культурологічної, а також організаційної моделі Комплексу надають австрійські фахівці, котрі брали участь у створенні одного з найбільших у світі культурно-мистецьких центрів "MuseumsQuartier" у Відні - експерт з музейного планування і розвитку, виконавчий директор "MuseumsQuartier" (1990-1994) Дітер Богнер (Dieter Bogner) та експерти з питань комунікації та економіки культури Маркус Губер (Markus Huber) і Мауріціо Полетто (Maurizio Poletto).