Президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко переконаний, що фінансування потреб сільського господарства в Україні є головною проблемою, від якої залежить динамічний розвиток виробництва.
Зокрема, за його словами, Україна не має таких поширених технологій фінансування, як на Заході: забезпечення оборотними коштами сільськогосподарських підприємств під заставу майбутнього врожаю. "Для сільгоспвиробників нашої держави ця практика давала б унікальні можливості, адже схема використання традиційних технологій, які передбачають заставу майна, не спрацьовує. Майно матеріально застаріле, вартість його є занадто низькою - вона в десятків разів менша, ніж потреби, які сільськогосподарські підприємства мають для забезпечення отримання кредитів", - констатував керівник УАК. Тобто, на сьогодні в Україні с/г підприємства в середньому в десять разів менше отримують кредитів, ніж це потрібно. "І у цій ситуації, - підкреслив Леонід Козаченко, - кредитування під майбутній врожай є одним із головних напрямків, які потрібно використовувати у майбутньому.
Крім цього, президент УАК наголошує на розвитку іпотеки землі, що є джерелом забезпечення середніми й довгостроковими фінансовими ресурсами, зокрема, на 5, 10, 15, 20 років і під низький відсоток. Разом з тим, на думку Леоніда Козаченка, поєднання цих двох технологій – іпотечне кредитування і кредитування під майбутній врожай – дало б можливість разюче змінити ситуацію у сільському господарстві України, "ми б стали свідками динамічного розвитку виробництва в Україні в найближчі роки".
Існують й інші механізми фінансування: фінансування під страхування відповідними установами, фінансування по схемі лізингу. З сучасних механізмів - забезпечення фінансування діяльності с/г підприємств за рахунок їх капіталізації, розміщення акцій підприємств на світових фондових ринках.
"Усе це стає реальністю для сучасних аграрних менеджерів. На жаль, відбувається цей процес дуже повільно, а щоб його прискорити потрібно доопрацьовувати законодавство, напрацьовувати підзаконні акти. Необхідно також, щоб цьому сприяли ініціативи і Української аграрної конфедерації, і Асоціації банків України. Ми разом повинні виходити із пропозиціями до Національного банку України, до уряду, до Верховної Ради. І спільними зусиллями змінювати середовище, в якому ми знаходимось", - резюмував Козаченко.
Інформаційний центр ВГО "УАК"