ПАТ «Київоблгаз» останніми роками активно запроваджує методику приладового обстеження газопроводів, адже така практика дозволяє вчасно виявити та усунути пошкодження на газових мережах та спорудах.
«Безпека систем газопостачання багато в чому залежить від спроможності газопостачальної компанії до прогнозування й локалізації аварійних ситуацій. Приладова діагностика допомагає вчасно ліквідовувати дефекти на газопроводах та максимально продовжувати строк служби газових мереж», - наголошує перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Київоблгаз» Павло Кишкар.
Придбане обладнання має ряд переваг. Зокрема електроіскровий дефектоскоп "Пульсар-2І" дозволяє ефективно контролювати суцільність покриття газопроводів у процесі їх будівництва та ремонту. Дефектоскоп допомагає розпізнати локальні пошкодження ізоляційного покриття газопроводу ще на ранній стадії їх формування. Інший прилад - Універсал-911М – здійснює пошук витоків у газопроводах та дозволяє виявити місце несанкціонованого підключення до газопроводу. Також в переліку обладнання є течошукачі із звуковою сигналізацією, що здійснюють автоматичний безперервний контроль наявності метану в повітрі. Експлуатаційні служби компанії застосовують такі прилади для контролю загазованості в приміщеннях, а також для виявлення місця витоку природного газу з підземних і наземних газопроводів.
«75-80% витоків на газопроводах виявляються саме під час комплексного приладового обстеження, адже прилади більш чутливі до виявлення метану в порівнянні з реакцією людського організму на запах одоранту, - додає Павло Кишкар, - тому ми прагнемо до максимального укомплектування наших служб такими сучасними приладами».
Протестоване обладнання отримало позитивну оцінку фахівців, тому в цьому році компанія планує придбати ще 94 таких прилади.