Києва у справі побиття трьох журналістів 2 жовтня 2008
року, які виконували свої професійні обов’язки біля Будинку звукозапису на вулиці Первомайського у Києві під час протестів громадян проти, на їхню думку, незаконної забудови.
Голова Комітету київської організації НМПУ Юрій Луканов звернувся до Генерального прокурора зі скаргою, яку підготував юрист Андрій Нечипоренко. Раніше Головне управління МВС України в м. Києві повідомило профспілку, що матеріали службового розслідування неналежного реагування працівників міліції Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві було направлено на адресу прокурора Печерського району м. Києва для надання правової оцінки діям працівників міліції.
«Ні прокуратура Печерського району м. Києва, - сказано у скарзі Юрія Луканова, - ні інші органи прокуратури не надали жодної інформації щодо результатів перевірки матеріалів службового розслідування дій співробітників міліції. Так само, органи прокуратури не дали жодної правової оцінки тій обставині, що мали місце протиправні дії щодо журналістів, які виконували свої професійні обов‘язки зі збирання інформації на місці події. Таку діяльність органів прокуратури інакше як бездіяльністю і «спусканням справи на гальмах» назвати не можна». Автор скарги просить Генерального Прокурора взяти цю справу під особистий контроль.
13 жовтня 2008 року медіа профспілка звернулася до Генеральної прокуратури із заявою, в якій просила порушити кримінальні справи проти тих, хто перешкоджав професійній діяльності журналістів, а також проти працівників міліції, котрі не втручалися у конфлікт і не поклали йому край, чим порушили закон.
2 жовтня 2008 року біля Будинку звукозапису у Києві під час акцій протесту проти незаконної забудови було побито фотожурналістів Олександра Течинського і Володимира Гонтаря.
Олександрові Течинському зламали руку. В журналіста Ігоря Луценка відібрали фотокамеру і повернули її з пошкодженнями. За свідченнями постраждалих журналістів, біля місця події перебувала група міліціонерів, котра мовчки спостерігала за подіями. Як випливає з листа Печерського районного управління ГУМВС України в м. Києв на адресу медіа-профспілки, було порушено дві кримінальні справи проти тих, хто перешкоджав професійній діяльності журналістів та завдав їм шкоди.