За інформацією проректора з науково-педагогічної роботи Університету банківської справи НБУ Анжели Кузнєцової, серед них – сприяти проведенню ІІ Всеукраїнського турніру юних знавців з фінансової грамотності у вересні-жовтні 2015 року у Дніпропетровську; долучитися до складу робочих груп, які беруть участь в адаптації навчальних матеріалів з фінансової грамотності для учнів 1-4, 5-9 класів; завершити роботу над створенням навчальних програм з фінансової грамотності та надати їх на затвердження МОН України; створити робочі групи з викладачів та вчителів для формування навчально-методичних рекомендацій щодо викладання курсу «Фінансова грамотність»; забезпечити апробацію електронного інтерактивного курсу «Фінансова грамотність» у школах; продовжити процес підготовки тренерів з фінансової грамотності у регіонах на базі базових ВНЗ закладів-учасників комплексу спільно з інститутами підвищення педагогічної майстерності вчителів; забезпечити підготовку магістрів-волонтерів у базових ВНЗ-учасниках комплексу для проведення тренінгів з фінансової грамотності у літніх дитячих таборах у регіонах України та провести такі навчання упродовж літніх канікул; провести тренінги з фінансової грамотності у літніх дитячих таборах у регіонах України; продовжити практику проведення зимових шкіл на базі базових ВНЗ-учасників комплексу спільно з інститутами підвищення педагогічної майстерності вчителів.
Проект «Фінансова грамотність» стартував в Україні у 2010 році з ініціативи проекту USAID/FINREP-І спільно з НБУ, Університетом банківської справи НБУ та Громадською ініціативою «Національна мережа фінансової просвіти».
За п’ять років розроблено навчальну програму, навчальний посібник і робочий зошит для учня, одержано гриф МОН. Розпочато викладання курсу «Фінансова грамотність» у школах. Нині це вже 700 шкіл та 20 000 учнів з усіх регіонів України. Проведено 4 семінари-тренінги, підготовлено 87 тренерів і 420 учителів. Проведено студентську благочинну акцію «Аукціон надій», що дозволила забезпечити 10 000 навчальними комплектами десятикласників 44-ох інтернатів і сиротинців усіх регіонів України. Проведено інтерактивні лекції магістрами УБС з курсу «Фінансова грамотність» у літніх таборах та зимових школах. Проведено перший в Україні турнір юних знавців із фінансової грамотності в м. Дніпропетровську. Створено електронний інтерактивний навчальний підручник з курсу «Фінансова грамотність». Розпочато його апробацію у школах 5 регіонів України. Розпочато адаптацію матеріалів із фінансової грамотності для вікових категорій 1–4, 5–9 класів у рамках активної співпраці з міжнародною організацією Афлатун. Узято участь у 3-х міжнародних медіа-проектах «Global money week», у яких Україну з проектом «Фінансова грамотність» представлено на міжнародному рівні. Розроблено стратегічні напрями і програми щодо підняття рівня фінансової грамотності. Проведено слухання діяльності в рамках проекту «Фінансова грамотність» на спільному засіданні комітетів з фінансів і банківської діяльності та освіти і науки у ВР.
****
ННК «Економосвіта» створено у 2004 році. Координаційну раду представляють Західний науковий центр НАН і МОН України, Інститут регіональних досліджень НАН України, Університет банківської справи НБУ (м. Київ), Національний університет «Львівська політехніка», Тернопільський національний економічний університет, Львівська державна фінансова академія, Львівська комерційна академія, Луцький національний технічний університет, Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації.
Університет банківської справи Національного банку України вищий навчальний заклад, який має IV рівень акредитації, створений відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.06.2006р. Університет банківської справи НБУ об’єднує чотири інститути у Харкові, Львові, Черкасах та Інститут магістерської та післядипломної освіти у м. Києві.
Контактна особа:
Кузьма Наталія
Керівник відділу маркетингу
та зв’язків із засобами масової інформації
Університету банківської справи Національного банку України
тел.: +38 (067)672 61 28
E-mail: [email protected]