У літній період, а саме: з 1 травня по 1 жовтня, для всіх побутових споживачів газу (незалежно від газових приладів у помешканні) НКРЕКП встановила єдину ціну на газ у розмірі 7,188 грн. за 1 куб. м газу. Ці кошти не надходять до ПАТ «Дніпропетровськгаз», а розподіляються за схемою, передбаченою державним регулятором.
Кожні 7,188 грн., сплачені побутовими споживачами Дніпропетровщини за використаний куб. м газу, розподіляються таким чином:
- власник газу НАК «Нафтогаз України» отримує 5,9 грн. від усієї суми;
- на сплату податків і зборів йде 24 коп. від суми;
- ПАТ «Укртрансгаз» та інші компанії за послуги з транспортування газу магістральними газопроводами отримують 37 коп.;
- ПАТ «Дніпропетровськгаз» за послуги з транспортування і постачання газу розподільними мережами – 68 коп. від суми.
Ці кошти надходять на рахунки зі спеціальним режимом використання, які відкриті ПАТ «Дніпропетровськгаз» у державному банку (на сьогодні це Дніпропетровське обласне управління АТ «Ощадбанк»).
«98% коштів, які надходять до ПАТ «Дніпропетровськгаз», витрачаються на виробничу діяльність та інвестиції, - зазначає Голова Правління Юрій Френкель. – Зокрема, ці кошти йдуть на оплату пально-мастильних матеріалів і електроенергії за комерційними цінами, на фінансування роботи аварійно-диспетчерської служби, служб, які щоденно контролюють роботу зовнішніх газових мереж, проведення планово-технічного обслуговування, роботи з обліку газу, організацію роботи зі споживачами, договірної роботи. Однак для стабільної роботи компанії цих коштів катастрофічно не вистачає.»
У 2015 році в цілому по Україні споживачі сплатять за газ 245 млрд. грн. 49% зазначених коштів надійде на рахунок НАК «Нафтогаз України», 4% - ПАТ «Укртрансгаз». Найменший відсоток коштів від користувачів газу, в середньому це 3%, отримають газорозподільні підприємства.
Майже 5 тисяч кваліфікованих спеціалістів компанії забезпечують безаварійну та безперебійну роботу 19 тис. км розподільних газопроводів та вводів. Нині клієнтами ПАТ «Дніпропетровськгаз» є 608 тисяч сімей та 4 тисячі промислових і комунально-побутових підприємств Дніпропетровської області. За рахунок встановлених тарифів державним регулятором, компанія не може забезпечити гідний рівень оплати праці своїм працівникам, у повному обсязі виконати зобов’язання перед своїми клієнтами та утримувати газотранспортну систему Дніпропетровщини у належному стані.