Як повідомлялося раніше, 18 червня 2015 року Верховна Рада України ухвала в першому читанні законопроект №2831-3 «Про місцеві вибори». Даний законопроект й став ключовою темою на круглому столі в за участі представників Комітету виборців України, політичних експертів та народних депутатів, котрі брали участь в розробці цього законопроекту.
На зустрічі учасники обговорили переваги й недоліки законопроекту, що був ухвалений під час першого читання, а також зміни та правки, що можуть бути внесені в законопроект «Про місцеві вибори», під час другого читання.
Однак, не могли залишитися непоміченими гучні заяви народного депутата Вадима Денисенка під час розмови з Романом Михайловим, представником «Сили людей». З їхнього діалогу стало зрозумілим, що самовисуванці матимуть право брати участь у виборах лише до сільських та селищних рад та на посади голів представницьких органів влади, а у міські, районні, обласні ради, в разі прийняття проекту закону у другому читанні, кандидати будуть висуватися лише через партійні списки.
Окрім цього, було піднято питання про збільшення застави на вибори та її обсяги: «Комітет буде розглядати ще раз питання застави і я впевнений дискусії ще будуть точитися.. Я можу сказати, що порядок буде приблизно в два рази більшим, в порівнянні з минулим разом. Я не думаю, що хтось буде ставити суму в 8 мільйонів. Хоча з моєї точки зору, якщо партія йде на вибори до Київради в принципі й краще було б, щоб ми поставили заставу в 8 мільйонів, для того щоб відсікти партії-одноденки», – пролунало у заяві народного депутата України, Вадима Денисенка.
Така позиція обурила запрошених до обговорення експертів. «Право бути обраним не може бути штучно обмежене ніякими фінансовими рамками. Тільки конкуренція ідеологій і передвиборчих програм може стати основою для відбору до органів влади. Раніше мажоритарник сплачував близько 900 грн. за висування до Київради, а партія за умови висування 60 кандидатів сплачувала 54 000 грн. Це більш менш обґрунтовані суми, – апелював до нардепа Роман Михайлов, представник «Сили людей». – Якщо говорити про кишенькові політичні партії олігархів можуть знайти і 8 млн. грн.., і 10 млн. грн. в якості грошової застави. Втім, для чесних та відкритих політичних сил ця сума коштів є недосяжною.».
Відео ви можете переглянути за посиланням: http://www.ex.ua/92269134