На зустрічі експерти Start Global розповіли про альтернативні перспективи, які лежать перед майбутніми випускниками вишів, а саме: кар’єрне зростання в організації чи створення власного бізнесу. Було обговорено особливості обох шляхів, надано рекомендації та поради щодо того, як розвиватися як у першому, так і другому напрямку.
Єгор Турченюк зазначив: “Головне при плануванні майбутнього для студента - зрозуміти, які його особисті критерії успіху в площині професійної самореалізації.” Присутні відмітили такі критерії, як фінансова стабільність, відчуття потрібності та прогресу, можливість творити та видимість результатів власної діяльності.
Дмитро Швець розкрив особливості “роботи на когось”:
“Сьогодні роботодавець надає більшої ваги не певним спеціальним навичкам, а цінностям кандидата;
Перед тим, як подавати резюме, критично важливо дослідити компанію: її місію, пріоритети, загальні і специфічні вимоги до кандидата;
Звертати увагу слід на внутрішні процеси в компанії, зокрема те, як будуються стосунки між співробітниками в робочий час та поза ним; треба бути готовим активно й свідомо брати участь у цих процесах.”
Розповідаючи про те, як створити власний бізнес, пан Турченюк виділив такі важливі аспекти: “Першочергове - це розуміння потреби потенційного клієнта. Засновники мають чесно відповісти, яку цінність нестиме їх компанія і чи існуватиме вона взагалі, а також ті рішення, які вона пропонує.”
Розповіли про способи залучення капіталу - найближче оточення, приватні та інституційні інвестори, банки - та їх особливості. Обговорили питання бізнес-партнерства: яких спеціалістів брати в команду та як розподіляти ролі, як організовувати командну роботу. Особливу увагу звернули на те, якою має бути кількість засновників. За словами Єгора Турченюка, “Оптимальним варіантом є 2-3 засновники: достатньо, щоб викликати довіру до проекту, але й не занадто багато, щоб гарантувати гнучкість і динамічність.” Пан Турченюк також радить будь-якому бізнесу якнайшвидше виводити на ринок свій продукт/рішення, щоб протестувати його (концепція MVP - “minimal viable product”).
Узагальнюючи лекцію, спікери порадили слухачам: “Великого успіху можна досягти як найманим працівником, так і власником бізнесу. Головне - мати розуміння особистих цілей і свідомо та відповідально підходити до їх реалізації. А ще - не боятися починати і пробувати. Лише зробивши перший крок отримуєш бачення, як рухатися далі.”
Захід, що відбувся - одна з ініціатив компанії Start Global в рамках соціальної відповідальності. Start Global прагне активно долучатися до професійного та особистісного розвитку української молоді; адже саме молодь стане рушійною силою в процесі розбудови національного потенціалу України.
Організатор зустрічі - East West Business.