До 2025 року компанія планує
повністю перейти на відновлювані джерела енергії
Компанія AB InBev стане найбільшим виробником сектора споживчих товарів[1] у світі, який безпосередньо закуповує відновлювану електроенергію і тим самим скорочує викиди парникових газів у результаті операційної діяльності на 30%
Перша Угода AB InBev про закупівлі електроенергії підписана з компанією Iberdrola в Мексиці
Anheuser-Busch InBev (Euronext: ABI) (NYSE: BUD) (MEXBOL: ANB) (JSE: ANH), Мехіко, Мексика, 28 березня 2017 року – сьогодні компанія Anheuser-Busch InBev оголосила про свою готовність до 2025 року на 100% перейти на закупівлі електроенергії від відновлюваних джерел. У цілому, реалізація даної концепції дозволить щорічно замінювати 6 терават-годин електрики на ринках присутності компанії AB InBev і допоможе поліпшити ситуацію в енергетичних секторах таких країн, як Аргентина, Бразилія, Індія, а також у країнах африканського континенту. Таке збільшення обсягу виробництва відновлюваної енергії – рівного за обсягами енергії, виробленій за один рік сонячними батареями, які займають площу понад 400 футбольних полів[2] – сприятиме досягненню цілей в області зміни клімату, визначених у рамках угод, укладених на Конференції з питань клімату в Парижі (COP 21) у 2015 році.
«Зміна клімату має серйозні наслідки для нашої компанії, а також для суспільства, в якому ми живемо та працюємо, – сказав Карлос Бріто, генеральний директор компанії AB InBev. – Скорочення обсягів споживання корисних копалин сприятливо позначається на довкіллі та на бізнесі, і ми маємо намір змінювати ситуацію на краще в цьому питанні. У нас є можливість зіграти одну з ключових ролей у битві проти зміни клімату за рахунок більш екологічних закупівель електроенергії».
У рамках даної ініціативи компанія AB InBev планує забезпечити поставку 75-85% електроенергії через угоди про прямі закупівлі. Решта 15-25% будуть отримані на власних виробничих ділянках в основному за рахунок використання таких технологій, як сонячні панелі.
Це рішення зробить AB InBev найбільшою компанією сектора споживчих товарів у світі, яка напряму закуповує відновлювану електроенергію, та дозволить скоротити викиди парникових газів у результаті операційної діяльності на 30%. Позитивний ефект від таких дій можна порівняти зі зменшенням загальної кількості автомобілів на дорогах на 500 тисяч[3]. Крім того, орієнтація на відновлювану енергію підкреслює зобов'язання компанії AB InBev знижувати викиди парникових газів у рамках Цілей сталого розвитку ООН.
Компанія також долучилася до RE100, глобальної ініціативи корпорацій, які прийняли рішення перейти на використання відновлюваної електроенергії на 100%. RE100 очолюється міжнародною НДО The Climate Group та реалізується у співпраці з незалежною некомерційною організацією Carbon Disclosure Project, яка займається проблемами викидів СО2.
Перехід AB InBev на відновлювану електроенергію почнеться в Мексиці, де розташований найбільший пивоварний завод компанії – у м. Сакатекас. AB InBev вже підписала Угоду про закупівлі електроенергії з компанією Iberdrola на поставку 490 гігават-годин на рік. Дане партнерство дозволить покрити всі виробничі потреби в електроенергії у країні. Угода з Iberdrola, як очікується, також призведе до збільшення обсягів генерації вітряної та сонячної енергії у Мексиці більш ніж на 5%[4]. Компанія Iberdrola побудує та встановить вітрогенератори загальною потужністю 220 МВт у береговій зоні штату Пуебла, а виробництво електроенергії має розпочатися в першій половині 2019 року.
Компанія AB InBev планує укласти схожі угоди на інших ринках у найближчому майбутньому. Запустивши цю ініціативу в Мексиці, компанія AB InBev сподівається продемонструвати підприємствам по всьому світу, що, перейшовши на відновлювану електроенергію, вони зможуть внести свій вклад у майбутнє, де 100% джерел енергії будуть відновлюваними.
Інформаційна довідка:
ПАТ «САН ІнБев Україна» є лідером українського пивоварного ринку та представляє найбільшу в світі пивоварну компанію Anheuser-Busch InBev. ПАТ «САН ІнБев Україна» об'єднує Чернігівське, Харківське та Миколаївське відділення компанії. Портфель пивних брендів складається з глобальних ТМ: Bud, Corona Extra, Stella Artois, Beck’s; міжнародних ТМ: Corona, Staropramen, TALLER, Hoegaarden, Leffe, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten; а також локальних ТМ: «Чернігівське», «Рогань», «Янтар», «Жигулевское», DAO. У 2016 році частка українського ринку ПАТ «САН ІнБев Україна» склала 30,0% у натуральному вираженні.
https://www.facebook.com/SUNInBev.UA
http://www.suninbev.com.ua/
[1] На основі порівняння поточних зобов'язань компаній, які виробляють товари масового споживання, щодо безпосереднього постачання електроенергії від відновлюваних джерел до прямої покупки. Виключає електроенергію, закуплену за зеленими тарифами, через контракти з електромережами та закупівлі за сертифікатами. Дані щодо споживання електроенергії компаніями взяті із загальнодоступних джерел.
[2] На основі передбачуваної площі, обладнаної сонячними батареями, необхідними для виробництва річного запасу електроенергії, що використовується компанією AB InBev, приймаючи за основу типовий розмір футбольного поля відповідно до рекомендацій FIFA і середню потужність сонячної енергії.
[3] На основі зниження викидів вуглецю приблизно на 2 млн тон CO2 на рік середній річний викид від одного автомобіля становить 4,1 тони CO2 на рік (приблизна оцінка Агентства з охорони навколишнього середовища США на середній автомобіль).
[4] На основі існуючої, яка вимірювалася в 2015 році, встановленої потужності вітряної та сонячної енергії (Міжнародне агентство з відновлюваної енергії).