53-річний підприємець із Донецька Олександр Довженко розпочав збір коштів на краудфандинговій платформі «Спільнокошт» https://biggggidea.com/project/zberezhennya-starodavnih-traditsij/ на підтримку власної справи: створення килимів та гобеленів за традиційною ручною технікою виконання.
Через збройний конфлікт на сході України Олександр був вимушений покинути рідний Донецьк та переїхати до Полтавщини. Там підприємець приєднався у статусі співвласника до Решетилівської майстерні народних художніх промислів «Соломія», яка до того моменту існувала вже 12 років та є єдиним в Україні виробником килимів великого розміру. Сьогодні разом з засновником майстерні Сергієм Колінченком Олександр розвиває власну справу та хоче підняти на новий рівень виробництво килимів в Україні.
Створення виробів відбувається магічним чином: спочатку художник малює макет килима натурального розміру, потім вручну художник фарбує нитки з овечої вовни, винятково натуральними барвниками потрібної кольорової гами, а вже потім майстри починають власноруч ткати за класичною стародавньою технікою виконання.
Без державної підтримки та дефіцит кваліфікованих кадрів цей вид народних промислів знаходиться під загрозою зникнення, саме тому автори проекту «Зберігаємо традиції – створюємо майбутнє» вирішили звернутися до широкого загалу за допомогою у фінансуванні.
«На краудфандинговій платформі ми з командою збираємо кошти на поліпшення умов праці майстрів: на кондиціювання повітря і поліпшення освітлення, – розповідає Олександр Довженко. – В нашій роботі світло відіграє неабияку роль, тому дуже важливо, щоб майстри не мали проблем із зором. Ми дуже багато працюємо з кольорами, тому потрібне якісне освітлення, аби уникнути спотворення відтінків. А кондиціювання приміщення надасть майстрам можливість менше стомлюватися та хворіти».
В майбутньому команда хоче збирати кошти на будівництво другого поверху для розширення свого виробництва. В новому приміщенні вони планують відкрити навчально-творчий центр художніх промислів, де будуть навчатися килимарі, а також виставковий центр із безкоштовним розміщенням виробів народних майстрів Полтавщини.
«Сьогодні на виробництві працює 12 людей, – каже Олександр. – Ми дуже хочемо розширити штат та стати культурним і екскурсійним осередком. На реалізацію першого етапу наших змін нам потрібно 90 000 гривень, які ми сподіваємося зібрати за допомогою краудфандингу».
За підтримку проекту та внесені кошти кожен доброчинець отримає подарунки: сувенірний магніт та листівку, вимпел з вишивкою на льоні або справжній гобелен ручної роботи з національним орнаментом.
Вироби майстерні вже прикрашають Український дім в Києві, Верховну Раду України та Адміністрацію Президента.
Головною метою проекту є збереження української автентичності та розвиток самобутнього виду народної творчості.
Нагадаємо, у лютому 2017 року в Києві за підтримки Програми розвитку Організації Об‘єднаних Націй та Посольства Великої Британії в Україні відкрила свої двері перша Академія Краудфандингу для підприємців, які постраждали від конфлікту на сході України. Випускниками Академії стали ВПО та мешканці Донецької та Луганської областей. Експерти відібрали 12 найцікавіших та найперспективніших ідей бізнесів для запуску краудфандингових кампаній.
Підтримати проект можна за посиланням: https://biggggidea.com/project/zberezhennya-starodavnih-traditsij/
Ознайомитися з іншими проектами, які стартували на краудфандинговій платформі «Спільнокошт» у рамках Академії Краудфандингу можна тут: http://cfaukraine.biggggideapartners.com/