«На пасіках 80-90% бджолосімей перезимували добре, на даний момент практично у всіх вуликах є від 1 до 4 рамок розплоду, активно йде розвиток», - каже Валерій Курейко, співвласник ТМ «Знатний Мед».
Експерт зазначає, що для бджіл краще зимувати на меду, а навесні в якості підгодівлі також використовувати мед, розведений водою, з додаванням пилку.
«Навіть постійна зміна температури в березні не вплине на зростання бджолосімей. Такий змінний температурний режим спостерігається в Україні останні три роки, і бджоли місцевої популяції вже адаптувалися», - вважає Валерій Курейко.
Особливістю цього року є рання весна. Експерт зазначає, що цвітіння медоносів почалося на 3-4 тижні раніше, ніж зазвичай.
«Наприклад, в Київській області акація зазвичай зацвітає в кінці травня - на початку червня, але в цьому році вона може зацвісти вже 1-5 травня. Дуже важливо, щоб на той час бджолосім'ї були вже досить сильними для повноцінного збору нектару з акації та інших весняних медоносів», - каже Валерій Курейко.
Він також звертає увагу, що у зв'язку з пандемією коронавірусу, надходження в Україну бджоломаток з інших країн є проблематичним.
«У цьому сезоні може виникнути дефіцит племінних бджоломаток породи бакфакст, карніка та італійської породи. З іншого боку, європейські породи у нас ніколи не відігравали ключової ролі, адже в Україні переважають місцеві породи - перш за все, Українська степова, в окремих регіонах України також поширені Поліська бджола і Карпатка», - зазначає Валерій Курейко.
Оцінюючи ситуацію з
бджолопакетами в цілому, пасічник
зазначає: «В Україні щорічно формується
і продається до 500 тис. бджолопакетів.
З них до 2/3 від загальної кількості йде
на відновлення загиблих взимку сімей
і близько 1/3 - на розвиток пасіки».
За
додатковою інформацією та актуальними
коментарями експертів, будь ласка,
звертайтесь:
Tel
+38 (099) 417 52 48
e-mail - [email protected] ,
сайт - www.znatnymed.com
Facebook - https://www.facebook.com/znatnymed/?fref=ts