Незабаром в скарбницю світових рекордів свій спільний внесок зроблять ще дві країни Грузія та Україна. Міжнародний проект - політ на тепловому аеростаті над акваторією Чорного моря восени (взимку) 2010 року, за маршрутом Україна - Грузія готується зусиллями Київського Повітроплавного Товариства (Україна) та Першого Повітроплавного Клубу (Грузія) за підтримки одного з найбільших виробників теплових аеростатів Kubicek Hot-Air Balloons & Airships (Czech Republic). Чеська компанія «Кубічек Балунс» виготовила спеціально для цього перельоту унікальний тепловий аеростат об’ємом оболонки 14 200 м3.
До участі в проекті залучені кращі авіаційні фахівці Грузії, України, Чехії, Росії, Великобританії, Литви, Туреччини, Швеції. Організаторів підтримують державні структури України і Грузії: адміністрації цивільної авіації, служби аеронавігації, авіаметеорологічні служби. Науковці Морського гідрофізичного інституту АН України вираховують ймовірні маршрути та забезпечують пілотів метеопрогнозом під час польоту.
Пілоти планують подолати відстань довжиною 900 км приблизно за 20-30 годин. Більш детальну інформацію про переліт та перебіг його підготовки дивіться на сайті http://bsbrun.com/
У рамках підготовки до міжнародного перельоту учасниками заходу планується встановлення двох рекордів на території України - дальність та тривалість польоту та політ у темряві. Ці рекорди є обов’язковою передумовою до міжнародного перельоту.
Складність встановлення цих рекордів залежить не тільки від нестандартних умов польоту, а й від психологічних факторів. Найбільшою загрозою нічого польоту теплових аеростатів є повна дезорієнтація у просторі. У темряві пілот не має можливості спостерігати за лінією горизонту, яка є основним орієнтиром у польоті. Саме через дезорієнтацію у просторі - нічні польоти теплових аеростатів з пасажирами заборонені, дозвіл видається лише професійним спортсменам для тренувань та для встановлення самих рекордів.
Що стосується рекорду на дальність та тривалість, то пілоти планують подолати відстань, яка хоча б гіпотетично, буде в половину меншою за маршрут над Чорним морем. Для польоту знадобляться 15 балонів, що містять 700 л газу, і дозволяють подолати протягом 10 годин за швидкістю вітру 40 км/год, відстань у 400 км.
Політ вестиметься під наглядом усіх наземних та аеронавігаційних служб.
Спроба встановлення національного рекорду з повітроплавання на дальність та політ у темряві відбудеться 27-28 лютого на аеродромі Київ - Південний ( 51 км траси Київ - Одеса). На урочистий старт повітряної кулі запрошенні міжнародні спостерігачі, офіційні особи, представники Федерації Повітроплавання України, Федерації Авіаційного Спорту України та представники Української книги рекордів.
Пілотуватимуть кулею професійні й досвідчені аеронавти Реваз Утургаурі (Грузія) та Сергій Скалько (Україна).
Жіночий рекорд з повітроплавання.
Вперше в Україні встановлювати національний рекорд будуть представниці слабкої статі. Члени Київського Повітроплавного Товариства - пілот Тетяна Бейдик та штурман Катерина Клименко збираються подолати відстань довжиною 100 км на кулі об’ємом оболонки 4 тис. м3.
Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до цієї видатної події та взяти безпосередню участь у цьому унікальному заході.
Країна має знати своїх героїв!
Святковий бенкет перед запуском теплового аеростату відбудеться неподалік стартового майданчика у тематичному кафе «5 океан».
Прес-конференція планується 26 лютого о 15.30 у прес-центрі «УНІАН» за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 4.
Сподіваємося на співпрацю,
Київське Повітроплавне Товариство
За детальною інформацією звертайтеся, 0503839397 Катерина