31 березня цього року відбулася прес-конференція, присвячена відкриттю сьомого сезону фестивалю «Французька весна в Україні». Під час конференції було анонсовано презентацію відтвореної постаті Архістратига Михаїла, що відбудеться в рамках вуличної вистави „Площа Янголів”.
Директор Французького культурного центру Мат’є Арден розповів, що сьома Французька весна у Києві відкриється грандіозним вуличним дійством «Площа янголів». Дійство відбудеться 09 квітня на Софійській площі о 20.30. У програмі вечора – захоплююча вистава для дорослих та дітей, янголи-акробати циркових студій Марселя і довгоочікувана мить для киян: представлення постаті Архістратига Михаїла – покровителя Києва і кожної віруючої людини. Пан Мат’є зазначив, що ніби велінням долі об’єднались ці дві події: феєричне акробатичне шоу і представлення відтвореної постаті Архістратига Михаїла киянам і гостям столиці, яке стало можливим завдяки підтримці Олександра Глусь, Голови Опікунської Ради Міжнародного благодійного фонду «Українська родина».
За легендою, три крилаті постаті Архістратига Михаїла, тримають небо і Благодать над Києвом. Вже відтворені дві з них, тому Олександр Глусь вирішив допомогти у відтворені третьої постаті.
З давньоруських часів Архістратиг Михаїл вважається покровителем Києва, де ще в ХІ – на початку ХІІ ст. йому присвятили два монастирі – Видубицький і Златоверхий. Архістратига Михаїла зображено на старовинному гербі Києва. У добу Гетьманщини мідні горельєфи архангела встановили над Київською брамою Печерської фортеці і над фронтоном Михайлівського Золотоверхого собору.
Культ Архістратига Михаїла прийшов на Русь з Візантії разом з прийняттям звідти християнства. Вже за князя Володимира, одразу після хрещення ним народу, було побудовано дерев’яний Михайлівський монастир в Києві. А коли Володимир в 1011 році заклав Софію Київську, він віддав її під захист Архістратига Михаїла, вождя воїнства Господнього, головного борця проти зла і беззаконня серед людей.
Південна в’їзна башта Софії Київської цікава як одна з небагатьох уцілілих кам’яних споруд цивільної архітектури поч. XVIII ст. Увінчує башту півсферичний купол з високим шпилем, на якому у XVIII ст. було встановлено металевий флюгер у вигляді позолоченої крилатої постаті Архістратига Михаїла. Флюгер символізував пильного стража Софії. У „Провіднику” Ф. Ернста, друкованому в 1930 р., зазначено: Вежа завершується масивною півсферичною банею й шпилем, на якому донедавна висів був флюгер у вигляді двобічного рельєфного янгола”. У 1930 році цю пам’ятку спіткала трагічна доля більшості християнських святинь країни, а Софія Київська втратила символ свого Небесного стража.
„Повернути Софії Київській її святого Стража – це, скоріше, поклик душі, адже це означає допомогти повернути Покровителя нашому місту, кожному з нас. Сьогодні для будь-якої людини дуже важливим є захист святим Покровителем її системи моральних цінностей, духовності та людяності. На моє переконання, меценатство і духовність мають завжди йти поряд. І якщо ми розумітимемо необхідність дбати про відновлення духовного зв’язку поколінь, оберігати наші традиції для їх гармонійного співіснування з сучасністю, тоді життя кожного буде сповнене справжнього сенсу та гармонії”, – Олександр Глусь, Голова Опікунської Ради проекту «Відтворення постаті Архістратига Михаїла і встановлення його на шпиль Південної вежі архітектурного ансамблю „Софія Київська” МБФ „Українська родина”.
Після представлення киянам і завершення декоративних робіт флюгер у вигляді позолоченої крилатої постаті Архістратига Михаїла буде знаходитись під художнім склом на території Софії Київської, а 19 вересня на свято «Михайлове чудо» його буде встановлено на шпиль Південної вежі архітектурного ансамблю Святої Софії. Відродження цієї святині є значущим внеском у скарбницю української культури, а також є знаковим проектом для Києва як міста і столиці Української держави.