Дитячі іграшки, вимоги до їх якості, тестування, маркування та сертифікації – актуальні питання не тільки для молодих батьків.
Потенційна небезпека та низька якість іграшок, представлених на вітчизняному ринку – вражає. Більшість з них поступає в продаж без узгодження з боку Державного санепідемконтролю, не маючи відповідних сертифікатів якості.
Зрозуміти, що до вподоби дітям, які ергономічні фактори потрібно враховувати при створенні нових продуктів, на які особливості дитячої поведінки слід звернути увагу – можна лише спостерігаючи за дітьми. Саме з цією метою півсторіччя тому і було створено Ігрову Лабораторію Fisher-Price.
30 вересня, на честь 80ти річчя Fisher-Price Ігрова Лабораторія відчинила свої двері українським малюкам та їх батькам.
Для того щоб правильно обрати якісну та безпечну іграшку, батькам необхідно врахувати наступні аспекти.
Перш за все, потрібно бути обачними та звернути увагу на сертифікат якості. Маркування на упаковці свідчить про те, чи відповідає іграшка вимогам стандартів. Також важливо бути уважним щодо рекомендованого віку, з якого можна її використовувати.
По-друге, важливим є склад хімічних елементів матеріалу, з якого зроблено іграшку, адже сьогодні в Україні продається величезна кількість іграшок, що містять небезпечні речовини, такі як формальдегід, толуол, фенол. Ці сполуки здатні визивати алергічні реакції в дитини та навіть вражати центральну нервову систему.
Відкриття Ігрової Лабораторії відвідала дитячий психолог, директор Інституту Системної Сімейної Медицини - Катерина Істоміна, яка спостерігала за грою малюків. Катерина вважає, що в у віці до двох років дуже важливо не перевантажувати увагу малюка, купляючи йому велику кількість різнокольорових іграшок. Необхідно дати дитині можливість повністю вивчити всі особливості однієї іграшки, а тільки потім запропонувати їй нову.
На події була присутня Леся Головченко, науковий співробітник Інституту Педіатрії, кандидат медичних наук. Вона зазначила, що правильно підібрана іграшка має відповідати фізіологічним особливостям розвитку зорового, слухового та рухового апарату дітей різного віку. Наприклад, обираючи музичну іграшку, важливо звернути увагу, знову таки на вік, з якого цю іграшку рекомендовано і обов’язково прослухати іграшку самому. При цьому, треба піднести її прямо до вуха, адже якщо звуки або музика дуже гучні – це може пошкодити слух дитини. Необхідно уникати іграшок з різким запахом – це свідчить про наявність летючих токсичних хімічних речовин.
Прислухаючись до вищезазначених рекомендацій батьки зможуть вберегти свою дитину від неякісного товару і обрати безпечні та розвиваючи іграшки для свого малюка.