Ситуація на світових ринках минулого тижня також не змогла надати певної підтримки: фондовий ринок Японії відступив після того, як міжнародна рейтингова агенція S&P500 зменшила кредитний рейтинг Японії через недовіру прем’єр-міністру та його спробам поліпшити економічну ситуацію у країні.
У Європі індекси опинилися під тиском після того, як макроекономічні дані Британії засвідчили скорочення ВВП у четвертому кварталі на 0.5% кв/кв у той час, як аналітики прогнозували зростанні показника на 0.5%. Додатковий тиск на індекси спричинило загострення подій у Єгипті, де маніфестанти вимагали відставки уряду Президенту Мубараку. Компанії, які мають бізнес у Єгипті, постраждали найбільш. Серед таких опинилися как Italcementi SpA та Lafarge SA.
На Уолл-Стріт індекси також відступили. Каталізатором падіння стали слабкі квартальні звіти таких компаній, як Johnson & Johnson та American Express Co. За підсумками засідання ФРС головна базова ставка рефінансування банків залишилася на рівні 0% - 0,25%. Макроекономічні дані не мали особливого впливу на ситуацію.
У останній торговий день уряд США повідомив, що згідно з попередніми оцінками, економіка країни у четвертому кварталі минулого року зросла на 3,2%, у той час як аналітики прогнозували +3.5%. У третьому кварталі економіка зросла на 2,6%.
Поточний тиждень принесе низку важливих макроекономічних звітів, які можуть вплинути на загальну картину ринку акцій, але у фокусі також залишаються геополітичні ризики, пов’язані з ситуацією у Єгипті. Якщо на цьому тижні негативні тенденції матимуть продовження та корекція підсилиться, головні індекси фондового ринку України можуть відступити до 1045 пп та 2600 пп для ПФТС та UX відповідно.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Сайт компании: http://www.teletrade.com.ua/