60 тисяч флаконів фальсифікованої елітної парфумерії
можливо не попадуть на українські прилавки
Київ, 07.06.2011
60 тисяч флаконів небезпечної фальсифікованої парфумерії з торговельними марками таких всесвітньо відомих парфумерних виробників як «Burberry», «Calvin Klein», «Chanel», «Armani», «Gianni Versace», «Hugo Boss», «Kenzo», «Lacoste», «Lancome», «Paco Rabanne», «Christian Dior», «Givenchy», «Zino Davidoff» не повинні потрапити до українського споживача.
У середині вересня 2010 року працівниками МВС України в Черкаській області було проведено успішну операцію щодо припинення злочинної діяльності підпільного цеху з виробництва парфумерної продукції з нанесеними на неї торговельними марками відомих світових компаній, який був розташований у с. Маркізівка, Золотоніського р-ну, Черкаської області у приміщеннях ТОВ «Золотоніська парфумерна компанія». У ході операції було виявлено та вилучено парфумерну продукцію у загальній кількості біля 60 тисяч флаконів на суму більше ніж 40 млн. грн.
Серед вилучених фальсифікованих товарів продукція з торговельними марками таких всесвітньо відомих парфумерних виробників як «Burberry», «Calvin Klein», «Chanel», «Armani», «Gianni Versace», «Hugo Boss», «Kenzo», «Lacoste», «Lancome», «Paco Rabanne», «Christian Dior», «Givenchy», «Zino Davidoff» та інших. Зазначені компанії-виробники борються з контрафактною продукцією та здійснюють захист власної ділової репутації по всьому світі, у тому числі і на території України. У нашій країні компанії захищають свої права в судовому порядку через свого представника — патентно-правову фірму «Пахаренко і партнери», якій надано право на представлення їх юридичних інтересів на території України.
На переконливу думку компаній-виробників, яка знайшла своє підтвердження у ході перевірки, у підпільному цеху с. Маркізівка свідомо і умисно протягом чотирьох років здійснювалося виробництво, зберігання, пропонування до продажу, продаж фальсифікованої продукції з незаконним використанням торговельних марок, права інтелектуальної власності на які належать компаніям-виробникам всесвітньо відомих парфумів. В результаті такої діяльності умисно поширювалися неправдиві відомості про товари компаній, чим була завдана шкода їх діловій репутації та спричинені значні матеріальні збитки. Крім того, на думку компаній-виробників така контрафактна продукція може бути небезпечною для життя та здоров’я громадян України, оскільки не можна виключати такі небажані реакції на її споживання, як висип, почервоніння шкіри, алергійну нежить, що у свою чергу може стати причиною серйозних шкірних захворювань.
У ході перевірки працівниками МВС України було встановлено, що до розповсюдження контрафактної продукції причетні три фізичні особи, що вказує на те, що здійснення незаконного використання торговельних марок (шляхом виробництва, пропонування до продажу, продажу фальсифікованої продукції з незаконним використанням торговельних марок, права інтелектуальної власності на які належать компаніям-виробникам всесвітньо відомих парфумів контрафактної ) здійснювалось організованою злочинною групою. Наразі досудове слідство триває і після його завершення справа має бути передана до суду. Представник правовласників вже отримав можливість ознайомитися із матеріалами досудового слідства, а отже найближчим часом досудове слідство буде завершено.
Згідно із чинним законодавством винні особи мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності відповідно до статті 229 Кримінального кодексу України, контрафактна продукція, сировина та обладнання для її виготовлення повинні бути знищені та у рамках цивільного позову мають бути відшкодовані завдані збитки компаніям-виробникам всесвітньо відомих парфумів. Не дивлячись на складність судових процесів, пов’язаних із правами інтелектуальної власності, ми впевнені, що районний суд Золотоніського р-ну прийме рішення, яке буде відповідати чинному законодавству і убезпечить українців від можливого споживання фальсифікованих парфумів.
Цього разу, завдяки своєчасним спільним заходам працівників МВС України в Черкаській області та юридичного представника правовласників, підробки елітної парфумерної продукції з с. Маркізівка виробництва ТОВ «Золотоніської парфумерної компанії» не потрапили на український ринок.
Однак до перемоги над контрафактом ще далеко. Не варто забувати, що фальсифікована продукція підриває економічний розвиток нашої держави, бо виробництво та збут таких товарів, зводять нанівець будь-яку чесну конкуренцію на ринку і є загрозою для здоров’я і безпеки пересічних українців. Як свідчать соціальні опитування, більшість наших громадян не згодні споживати фальсифіковані товари, незважаючи на їх відносну дешевизну, а тому боротися із цією напастю необхідно спільними зусиллями всього суспільства.
Детальнішу інформацію щодо цієї справи ви можете отримати безпосередньо у партнера патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Олександра Пахаренко за телефоном +380 44 451 83 40.