11 листопада 2011 року у м. Рівне, на базі РООД, відбулася навчально-практична конференція з міжнародною участю «Роль сучасних методів променевої терапії в лікуванні онкологічних захворювань». Це масштабна та знаменна подія серед онкологічної спільноти нашої країни, яка зібрала для обміну досвідом та обговорення сучасних проблем та методів онкології понад 150 провідних фахівців з усіх регіонів України із залученням експертів із зарубіжжя. Значна кількість доповідей, представлених у рамках заходу, і високий науковий рівень конференції привернули увагу лікарів, які взяли активну участь у роботі конференції. Захід організований за ініціативи МОЗ України та за міжнародної підтримки компанії ELEKTA. Генеральним спонсором конференції виступила компанія УМТ, яка разом з Рівненським обласним онкологічним диспансером забезпечила організаційну підтримку форуму.
Негативні тенденції в стані здоров'я українців, особливо, зростання випадків онкологічних патологій, розробка та реалізація заходів щодо їх усунення турбують сучасних науковців та медиків. Загальновідомо, що за останні десятиліття в Україні кількість онкозахворювань катастрофічно збільшилася і сьогодні проблема раку – одна з найважливіших проблем охорони здоров'я в нашій країні, яка посилюється трудністю своєчасного діагностування та лікування захворювання, а також нестачею новітнього обладнання у вітчизняних клініках та загальним проблемним станом розвитку галузі променевої терапії в Україні.
Метою конференції було зібрати українських онкологів, дати їм практичні знання, відповідну мотивацію і допомогти їм зростати професійно. Головна задача наукового заходу – обмін досвідом та здобутками, навчання фахівців новим сучасним методам радіотерапії, актуалізація проблеми розробки й впровадження стандартів та методик для променевої терапії. «Завдання конференції - показати реальні результати, яких можуть досягти лікарі, використовуючи новітні технології. Ми зібралися для того, щоб дати можливість вітчизняним лікарям обмінятися власним досвідом та познайомитись зі здобутками іноземних колег.», - зазначив Дмитро Лаврентій, генеральний директор компанії УМТ.
Програма конференції включала пленарні сесії, виставку провідних виробників лікарських препаратів і медичних приладів та екскурсію до Центру променевої терапії Рівненського обласного онкологічного диспансеру. Основною частиною програми стала її навчально-наукова складова, спрямована на підвищення професійного рівня українських онкологів. Загалом протягом конференції було прочитано близько 20 доповідей, що охоплювали розгляд актуальних питань щодо можливостей радіотерапії в залежності від технічного оснащення відділень променевої терапії, сучасних методик опромінення та візуалізації, новітніх технологій в радіотерапії, забезпечення якості в сучасній радіаційній онкології.
Приємно відзначити, що високий методологічний рівень, грамотна побудова та вдала клінічна інтерпретація даних вирізняла представлені на конференції доповіді. В якості доповідачів у конференції прийняли участь експерти та висококваліфіковані фахівці з України, Швеції, Росії, Білорусі та Німеччини, які поділилися своїм практичним досвідом. Особливе зацікавлення аудиторії викликали теми, які стосувались сучасних методів та технологій у галузі променевої терапії, що застосовують їх колеги із зарубіжжя.
Вагомою подією конференції стала екскурсія до Центру променевої терапії Рівненського обласного онкологічного диспансеру, де вже розпочато лікування хворих із застосуванням комплексу сучасного високотехнологічного обладнання - лінійного прискорювача британської компанії Elekta і комп'ютерного томографа від японського виробника ToshibaMedicalSystems, постачальником якого була обрана компанія УМТ. Лікарі на практиці змогли переконатися у перевагах, які надає застосування нового обладнання та, найголовніше, на власні очі подивитися, як було реалізовано на практиці відкриття сучасного Центру променевої терапії, який відповідає європейським стандартам, в умовах української дійсності. До того ж вони мали змогу ознайомитися з сучасними можливостями щодо лікування та введення нових методик.
Дмитро Мечев, завідуючий кафедрою радіології Національної Медичної Академії післядипломної освіти ім. П.Шупика МОЗ України відзначив, що одного лише обміну досвідом недостатньо, щоб променева терапія в Україні розвивалась, як у закордонних колег. Потрібна ще й підтримка держави, яка повинна забезпечити належне фінансування, нормальну організацію підготовчого процесу променевих спеціалістів та впровадження у радіотерапевтичну практику стандартів навчання та лікування. Але окрім підтримки з боку держави багато залежить від фінансової допомоги з боку сучасного бізнесу, а також технічних можливостей щодо оснащення медичних установ. Варто додати, що представником серед тих, хто забезпечує українські клініки новітніми медичними технологіями та обладнанням, виступає один зі співорганізаторів конференції – компанія УМТ, яка також активно підтримує та розвиває навчальні програми для медиків. За підсумками конференції компанія УМТ висловила намір продовжувати практики регулярного щорічного проведення навчальних заходів для подальшого вдосконалення знань українських лікарів з найважливіших питань сучасної медицини із залученням відомих діячів у галузі охорони здоров’я.
Навчально-практична конференція «Роль сучасних методів променевої терапії в лікуванні онкологічних захворювань» зарекомендувала себе як один із найбільш значущих заходів у онкологічному середовищі країни. Нарешті вітчизняні онкологи отримали унікальну можливість на такому масштабному рівні ознайомитися з сучасними світовими можливостями променевого лікування та отримати практичні знання у галузі сучасної радіотерапії від українських та іноземних колег. Важливо, що наукова подія об’єднала спеціалістів для подальшого вивчення та пошуку найбільш ефективних методів променевого лікування, визначення пріоритетних напрямів онкології та впровадження наукових досягнень у медичну практику, що також сприятливо впливає на взаємне навчання та взаєморозуміння між фахівцями.
Для довідки:
Компанія УМТ - спеціалізується на постачанні та обслуговуванні високотехнологічного і сучасного медичного обладнання з 1995 року, організовує навчання для медичних працівників. Портфель продукції компанії включає в себе діагностичне обладнання (ультразвукові, мамографічні та рентген-системи, КТ, МРТ) та обладнання для лікування пухлин (радіохірургічні системи КіберНіж, брахітерапевтичні системи і лінійні прискорювачі). Компанія УМТ входить до трійки провідних імпортерів медичної техніки в Україні і на сьогоднішній день ексклюзивно постачає продукцію таких виробників: Toshiba (Японія), Hologic (США), Intermedical (Італія), Accuray (США), Mediso (Угорщина), IBTBebig (Німеччина), Elekta (Великобританія), Eckert&Ziegler (Німеччина).
Компанія ELEKTA – світовий лідер у галузі візуально-контрольованих і стереотаксичних клінічних технологічних рішень для радіохірургії та променевої терапії. Кожного дня онкологічні та нейрохірургічні технологічні рішення компанії застосовуються для діагностики, лікування та подальшої медичної допомоги понад 100 000 пацієнтам. Ґрунтуючись на багаторічному досвіді в розробці технологій лінійних прискорювачів, дослідженнях і власних інноваціях в галузі променевої терапії, компанія Elekta пропонує ряд найсучасніших цифрових лінійних прискорювачів для реалізації будь-яких методик радіотерапії і радіохірургії.
ToshibaMedicalSystems – світовий лідер у виробництві обладнання медичного призначення, що пропонує широкий спектр медичного обладнання для медичної візуалізації та є надійним партнером більш ніж у 110 країнах світу. Початок формуванню підрозділу ToshibaMedicalSystems поклав успішний випуск у 1915 році рентгенівських систем. Понад 130 років науково-дослідницькі розробки, що проводить корпорація Toshiba, покращують здоров’я та благополуччя людей в усьому світу.