Київ, 14 листопада, 2012 - В прес-центрі Національної Спілки Журналістів України відбулась прес-конференція на тему «Поєднання алкоголю та сексу веде до появи нездорової дитини. Надалі – проблеми і хвора нація?»
Алкоголь і секс. Існує міф, що алкоголь робить жінку більш сексуальною. Те ж стосується і чоловіків. Чи є потреба вживання алкоголю поєднане із статевим актом?
Під дією алкогольного напою змінюються ставлення та поведінка людини насамперед тому, що алкоголь це психоактивна речовина.
Після вживання алкоголь в крові утримується 1 -2 доби, а в статевих органах алкоголь може затримуватись до трьох тижнів. Така особливість людського організму підвищує ризик народження хворої дитини. Ще у Давньому Римі із-за несприятливої дії алкоголю для народження дітей було заборонено вживати алкоголь молодим людям у віці до 30 років, а саме людям у дітородному віці.
Вживання алкоголю поєднане в часі із сексом, вживання жінками алкоголю – веде до народження нездорових дітей, викликає психологічні, фізичні, фінансові труднощі в сім'ях, що в кінцевому результаті знесилює і суспільство в цілому. Жінка, яка вживає алкогольні напої у період вагітності, вже ризикує народити дитину з вродженими вадами здоров'я. Cпектр розладів плоду, пов’язаних з алкоголем, включає в себе фізіологічні, розумові, поведінкові розлади у дитини з можливими наслідками на все життя.
Пряма токсична дія алкоголя на плод підтверджена офіційною охороною здоров’я. Всесвітня організація охорони здоров’я у Міжнародній класифікації хвороб визначила діагноз - «Алкогольний синдром плода» (або Фетальний алкогольний синдром). Цей синдром є найбільш серйозним у спектрі розладів плоду, пов’язаних з алкоголем, що вживає жінка під час вагітності, і складає близько 25% таких розладів.
Вроджені дефекти, пов'язані з алкоголем, проявляються низкою проблем дитини: від поведінкових і психічних відхилень до розумової відсталості, вродженими вадами серця, скелету, нирок.
Небезпека вживання жінкою алкоголю під час вагітності за серьйозністю наслідків потребує уваги всієї громадськості. Є можливою універсальна профілактика - якнайширше активне інформування громадян про небезпечність дії алкоголя на дитину, що буде народжуватись.Про нас: A.R.M.A.D.A. (Асоціація Ресурсних Менеджерів для Алкогольної і Наркотичної Профілактики), створена в 1997 році, є унікальним профілактичним проектом Міжнародної організації праці (МОП) щодо алкоголю і наркотиків в Україні, в рамках якого можливість вільної дискусії між трьома сторонами – виробниками, урядом і громадянами – є необхідною і природною. Алкоголь – це традиційна тема для ARMADA з часів її створення.