Представники служби зайнятості детально розповіли про організаційну структуру міського та районних центрів зайнятості Києва, які безпосередньо надають послуги роботодавцям, безробітним та особам, що хочуть змінити роботу чи перенавчитися.
Золотова Людмила Федорівна, перший заступник директора Київського міського центру зайнятості ознайомила присутніх із структурою служби зайнятості та функціями Київського міського центру зайнятості. «Людина без работы – проблема для суспільства, в першу чергу – це проблема для самої людина. Допомогти їй знайти своє місце в житті – обов’язок держави, який вона реалізує через державну службу зайнятості, яка безкоштовно сприяє працевлаштуванню на принципах соціального страхування громадян, що шукають роботу, або бажають її змінити».
Ярмоленко Зоя Іллівна, директор Деснянського районного центру зайнятості розповіла про структуру районного центру зайнятості та завдання профільних відділів. «Робота базових центрів зайнятості міста Києва, як всієї України, організована згідно чинного законодавства та Єдиної технології надання соціальних послуг.
Згідно цієї технології приміщення базового центру розподілено на просторові сектори: довідковий, сектор самостійного пошуку вакансій, профінформаційний, запобігання соціальним ризикам, підбору работи, активної підтримки безробітних, інформування роботодавців, самостійного пошуку претендентів на роботу, співпраці з роботодавцями. Кожен з цих секторів має відповідне призначення та дозволяє максимально точно виявити та задовольнити потреби безробітних в пошуку роботи».
Ганієв Олександр Камільович, начальник відділу інформації, зв’язків з громадськістю та ЗМІ, розкрив питання співробітництва зі ЗМІ та порядок звернень до Київського міського центру зайнятості. «Служба зайнятості завжди відкрита для роботи зі ЗМІ. Ми володіємо великим масивом інформації і зацікавлені в тому, щоб вона оприлюднювалася. Так ми зможемо досягти нашу головну мету – допомогти людям знайти гідну роботу та ознайомити зі спектром тих послуг для різних категорій населення, які надає столична служба зайнятості».
Керівники профільних відділів: Харитонова Тамара Анатоліївна, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню; Колеснік Ярослава Володимирівна, заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям; М’якота Інна Миколаївна, начальник відділу організації профнавчання; Пянтак Тетяна Юріївна, начальник відділу організації профорієнтації, – поспілкувалися зі ЗМІ та відповіли на поставлені питання.
Також учасники заходу отримали можливість відвідати Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України. Перший проректор інституту Маршавін Юрій Миколайович розповів про історію служби зайнятості, принципи підготовки кадрів та підвищення їх кваліфікації, ознайомив з учбовим процесом, показав експозицію музею Державної служби зайнятості. Журналісти мали можливість поспілкуватися з слухачами інституту та оглянути навчальну базу.
Додаткова інформація:
Державна служба зайнятості України - служба, створена для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України. Діяльність Державної служби зайнятості здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України і місцевих органів державної влади.
Київський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Головним завданням Центру є сприяння забезпеченню ефективної зайнятості, та умов для розвитку підприємництва, запобігання безробіттю. До складу міського центру входять 10 районних центрів зайнятості, які надають населенню найширший спектр послуг, пов'язаних з пошуком роботи та працевлаштуванням, фахівці столичної служби зайнятості надають шукачам роботи психологічну, юридичну та інші консультації. В КМЦЗ працює близько 500 фахівців. У базі вакансій налічується – 9200 вакансій.
Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України (ІПК ДСЗУ) – вищий навчальний заклад, що спрямований на підготовку висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців для державної служби зайнятості, а також їх перепідготовку та підвищення кваліфікації. Інститут підпорядкований Міністерству соціальної політики України, форма власності – загальнодержавна. ІПК ДСЗУ входить до системи державної служби зайнятості і активно сприяє випускникам у працевлаштуванні.