(Одеса, 19 березня 2013 р.) На відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в Одесі відбулася обласна конференція під назвою «Питання туберкульозу в Одеській області. Аналіз ситуації та шляхи вирішення проблем». Конференція організована Управлінням охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». Мета конференції: обговорити досвід впровадження сучасних підходів до контролю за туберкульозом та сприяти визначенню шляхів покращення ситуації щодо туберкульозу, що склалася в області у 2012 році.
Одеська область однією з перших в Україні почала заохочувати співробітництво між протитуберкульозними диспансерами та центрами СНІДу для надання більш якісних послуг пацієнтам з поєднаним діагнозом туберкульоз/ВІЛ. Серед успіхів Одеської області також здійснення експрес-діагностики та лікування мультирезистентного туберкульозу (МР ТБ) відповідно до міжнародних стандартів, що втім, вимагає забезпечення більш дорогими препаратами та відповідних режимів лікування пацієнтів.
«Епідеміологічна ситуація по туберкульозу в Одеській області залишається складною,» - говорить головний фтизіатр Управління охорони здоров’я Одеської ОДА Віталій Філюк. «Показник захворюваності на туберкульоз в області все ще є одним із найвищих по Україні (94 випадки на 100000 населення) та продовжує зростати; гостро стоїть проблема поєднаної інфекції туберкульозу та ВІЛ – 23,4 випадки на 100000 населення. Збільшення кількості зареєстрованих випадків захворювання пов’язане з впровадженням нових методів лабораторної діагностики: два роки тому Одесі було передане нове лабораторне обладнання для швидкої діагностики, яке дозволяє отримувати більш точні результати.»
«Cпираючись на результати впровадження попереднього проекту USAID, ми працюємо над удосконаленням навичок медпрацівників Одеської області з діагностики та лікування туберкульозу задля покращення медичної допомоги у регіоні, - коментує Олена Хейло, керівник проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». – Ми й надалі підтримуватимемо зусилля медичних закладів області по контролю за туберкульозом, мультирезистентним туберкульозом та ко-інфекцією ТБ/ВІЛ шляхом навчання медичних працівників, надання грантів місцевим неурядовим організаціям, сприяння співпраці між протитуберкульозною службою, СНІД-центрами та первинною ланкою медичної допомоги.»
18 років в Україні триває епідемія туберкульозу. За даними МОЗ України, щодня туберкульозом захворюють 84 мешканці нашої країни, 19 помирає. Водночас, у світі існують надійні, науково-обгрунтовані підходи до контролю за туберкульозом, що здатні повернути ситуацію на краще. Стале впровадження успішних міжнародних моделей протидії туберкульозу, покращення якості й доступності протитуберкульозних послуг у регіонах України є головною метою проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається щороку 24 березня. Цей день покликаний підвищити обізнаність громадськості щодо тягаря туберкульозу і того факту, що у багатьох країнах світу, здебільшого у країнах, що розвиваються, частота захворюваності на туберкульоз залишається на рівні епідемії, що призводить до 1,5 мільйона смертей щороку.
За докладнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до спеціаліста із зв'язків з громадськістю та пресою проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Вікторії Гультай. Тел.:+ 380 66 387 20 04, [email protected].
***
Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» працює над покращенням якості послуг у сфері лікування туберкульозу на основі стратегії DOTS, запровадженням нових сучасних технологій лабораторної діагностики та інфекційного контролю, поліпшенням дотримання пацієнтами режимів лікування, а також підтриманням спектру заходів на зміцнення систем лікування туберкульозу. Проект впроваджує відтворювані моделі профілактики та запобігання поширенню туберкульозу у десяти регіонах, яким надає підтримку USAID, а саме у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Одеській, Харківський, Херсонській областях та АР Крим, а також у м. Київ та м. Севастополь.
***
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку: http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine